Partnerstwo "Moje Sielce" znów zawita do Łazienek Królewskich :)

Partnerstwo Moje Sielce i Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na zajęcia:
 
Warsztaty artystyczne w Królewskiej Formierni
 
Odbędą się dwa warsztaty :
sobota 2 lipca, godz. 14:00-16:00 – warsztat dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat
Sobota 9 lipca, godz. 14:00-16:00 – warsztat dla dorosłych
 
Zapowiedź:
Odwiedzając Starą Oranżerię uczestnicy warsztatów wspólnie poznają najważniejsze dzieła z kolekcji rzeźb Stanisława Augusta. Dowiedzą się, co stało u podstaw popularności odlewów gipsowych w XVIII-wiecznych kolekcjach europejskich monarchów. Usłyszą także, skąd bierze się gips i czym różni się od marmuru, aby następnie samodzielnie spróbować swoich sił w królewskiej formierni.
 
Prowadzenie:
Karina Madej - z wykształcenia filozof, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Sztuk Wizualnych, z zamiłowania animatorka kultury. Specjalizuje się w różnorodnych warsztatach twórczych, w tym medialnych dla dzieci i dorosłych. Jest instruktorem edukacji plastycznej w Ośrodku Kultury Górna oraz edukatorką w Muzeum Łazienki Królewskie. Interesują ją związki filozofii i sztuki z życiem.
 
OBOWIŻUJĄ ZAPISY:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
 
Wchodząc na wydarzenie będą państwo proszeni o wpisanie się na listę obecności.
 
Warsztaty te są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy - Dzielnicy Mokotów w ramach projektu "Sąsiedzkie Sielce IV" realizowanego przez INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.
 
W trakcie wydarzenia będzie robiona dokumentacja fotograficzna, która udostępniana zostanie do celów promocyjnych i weryfikacji odbytych wydarzeń.